Tym razem manifestowaliśmy w Budapeszcie

Tym razem manifestowaliśmy w Budapeszcie

2 maja 2011, Kategoria: Bez kategorii Autor

Kolejny raz nasi przedstawiciele z poszczególnych OOZ wzięli udział w manifestacji, która odbyła się 9 kwietnia br. w Budapeszcie. Tegorocznej manifie przyświeca hasło: „Na rzecz Europy Socjalnej, miejsc pracy, dobrobytu, sprawiedliwych podatków i sprawiedliwego prawa”.   

Organizatorem wyjazdu był OPZZ, a przesłanką dlaczego chcieliśmy wziąć w niej udział to przede wszystkim kryzys ekonomiczny, który spowodował utratę pracy przez miliony Europejczyków, a praca wielu nadal jest zagrożona. Bezpieczeństwo socjalne nie jest też już gwarantowane, co powoduje coraz częstszy sprzeciw wobec planów rządów, które szukają oszczędności uderzających w sferę społeczną. W ten sposób Europejska Konfederacja Związków Zawodowych razem z krajowymi organizacjami członkowskimi  zaprotestowali przeciwko ponoszeniu kosztów obecnego kryzysu ekonomicznego przez pracowników i ich rodziny, wyrazili sprzeciw wobec przerzucania odpowiedzialności na najsłabszych, domagali się zwiększenia siły nabywczej obywateli. My również pokazaliśmy, że nie pozwolimy wykorzystywać kryzysu do obniżania standardów pracy, do wzrostu bezrobocia, do redukcji wynagrodzeń.

Warto zaznaczyć, że udział w manifestacji był możliwy m.in. dzięki utworzeniu funduszu strajkowego. Miejmy nadzieje, że środki finansowe pozwolą nam w przyszłości na akcentowanie naszych postulatów. A może obserwując sytuację gospodarczą już nie tylko w Polsce, ale i na świecie, warto zastanowić się na zwiększeniem środków na ten cel ? 

Brak komentarzy to “Tym razem manifestowaliśmy w Budapeszcie”

Skomentuj ten artyku