Aktualności

Nadal pozostajemy w sporze zbiorowym

7 stycznia 2019, Kategoria: Bez kategorii Autor:

Z inicjatywy naszego Związku w dniu 25.04.2018 r. wystosowano do Pracodawcy żądania m.in. ws. podwyżki wynagrodzeń zasadniczych pracowników ZUS. Wystąpienie z żądaniami wówczas poparło 7 innych zakładowych organizacji związkowych działających w ZUS, a pozostałe (między innymi Solidarność i Solidarność 80) nie poparły zgłoszonych postulatów. Od kiedy w Zakładzie zaistniał spór zbiorowy – organizacje, które weszły w spór – za wyjątkiem naszej – wycofały się z żądań płacowych. Tym samym tylko nasza organizacja ZZP ZUS jako jedyna nadal pozostaje w sporze zbiorowym z Pracodawcą, domagając się przede wszystkim podwyższenia wynagrodzeń zasadniczych pracowników ZUS. Obecnie spór zbiorowy jest w fazie mediacji, a do przeprowadzenia mediacji został wskazany mediator z listy przy MRPiPS Pan Paweł Galec (ten sam, który uczestniczył w sporze w 2017 r.) Od czasu powstania sporu zbiorowego Związek Zawodowy Pracowników ZUS podejmuje szereg działań mających na celu zwrócenie uwagi na trudną sytuację pracowników Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Podejmowane inicjatywy u Pani Minster RPiPS, w klubach parlamentarnych, rozmowy z posłami, udział w manifestacji, składane petycje – to tylko niewielki wycinek działań naszej organizacji na rzecz realnego przedstawienia problemu niskich wynagrodzeń w Zakładzie w odniesieniu do świadczonych usług na rzecz klientów ZUS. Spór zbiorowy jest także wsparciem Pani Prezes w podejmowaniu działań zmierzających do podniesienia wynagrodzeń pracowników. Niejednokrotnie Pracodawca wykorzystywał argument istniejącego sporu zbiorowego po to, aby podejmowane działania odniosły pożądany skutek. I tak dzięki temu, że nadal pozostajemy w sporze zbiorowym – w projekcie budżetu na 2019 r. przewidziano wzrost funduszu na wynagrodzenia pracowników o 320 mln zł. Ustawa budżetowa nie została jeszcze zatwierdzona. Ustawa powinna pojawić się na biurku Prezydenta maksymalnie 27.01.2019 r. (w dniu 27.09.2018 r. projekt ustawy budżetowej trafił do Sejmu, natomiast Sejm i Senat mają 4 miesiące na uchwalenie budżetu). Czas pokaże czy Zakład otrzyma zaplanowane środki w powyższej kwocie, bowiem obecny rząd składa obietnice wielu grupom zawodowym. W najbliższym czasie Zarząd Główny ZZP ZUS podejmie decyzje odnośnie dalszych działań w zaistniałym sporze zbiorowym, biorąc pod uwagę różne warianty (m.in. rewizji zgłoszonych żądań, zatwierdzenie budżetu i brak takiej decyzji, itp.).

Życzenia świąteczne

20 grudnia 2018, Kategoria: Bez kategorii Autor:

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia  życzymy wszystkim, aby były wyjątkowe, pełne radości i spędzone w gronie rodziny i przyjaciół.

Zatrzymajmy się choć na te kilka dni w pogoni dnia codziennego i niech ten wyjątkowy czas świąteczny przyniesie spokój, harmonię i radość.

Mamy nadzieję, że będzie to dla nas wszystkich czas wytchnienia.

W Nadchodzącym Nowym 2019 Roku życzymy zdrowia, miłości, pogody ducha, radości, dużo pozytywnej energii,

wszelkiej pomyślności w życiu osobistym oraz sukcesów w pracy zawodowej.

Życzymy by 2019 rok był dla nas czasem spełnienia obietnic i marzeń.

I po kolejnych wyborach w Związku

9 listopada 2018, Kategoria: Bez kategorii Autor:

Za nami obrady VII Krajowego Zjazdu Delegatów ZZP ZUS. Czytaj dalej »

Dzień Pracownika ZUS

24 października 2018, Kategoria: Bez kategorii Autor:

Dzień Pracownika Zakładu Ubezpieczeń Społecznych

Z okazji zbliżającego się Dnia Pracownika Zakładu Ubezpieczeń Społecznych

pragnę złożyć wszystkim Pracownikom Zakładu najserdeczniejsze życzenia

oraz wyrazy uznania za wysiłek i  zaangażowanie w wypełnianiu obowiązków służbowych.

 

Życzę dużo szczęścia, radości, pogody ducha

i wytrwałości zarówno w pracy  zawodowej jak i w życiu osobistym

  

Ze związkowym pozdrowieniem

 

Przewodnicząca

Związku Zawodowego Pracowników ZUS

Beata Wójcik

Nadal jesteśmy w sporze zbiorowym

2 października 2018, Kategoria: Bez kategorii Autor:

Nasze przypuszczenia, o których informowaliśmy Was w dniu 25.09.2018 r. sprawdziły się. Nie pomyliliśmy się – dwie organizacje związkowe wyszły ze sporu, podpisując porozumienie za przysłowiowe „0”. Czytaj dalej »

Dziękujemy za udział w manifestacji

23 września 2018, Kategoria: Bez kategorii Autor:

Serdecznie dziękuję związkowcom i pracownikom ZUS za liczny udział w manifestacji w dniu 22.09.2018 r. Czytaj dalej »

Sukces akcji CZARNY PIĄTEK W ZUS, w którym udział wzięli niemal wszyscy pracownicy Zakładu. Czytaj dalej »

Warszawa, dn. 14.09.2018 r.

Koleżanki i koledzy !

Pracownicy!

 Zarząd Związku Zawodowego Pracowników ZUS składa serdeczne podziękowania za zaangażowanie i  okazaną solidarność w podjętej przez nasz Związek akcji „Czarny Piątek w ZUS”.

Z otrzymanych informacji od Przewodniczących  Oddziałowych Organizacji Związkowych wynika, że  w działania ZZP ZUS włączyła się prawie cała załoga ZUS,  łącznie z Salami Obsługi Klienta.

Nasze działania to nasza wspólna walka o lepsze jutro. To dezaprobata     i  niezadowolenie z prowadzonej od wielu lat przez Pracodawcę polityki kadrowo–płacowej. Wszyscy mówimy „dość niskich płac w ZUS”.

Wyrażamy głęboki szacunek dla Waszej pracy, dla Waszego poświęcenia     i ogromnego zaangażowania na rzecz Zakładu. To nie koniec naszych działań.

ZZP ZUS zaprasza wszystkich chętnych do udziału w manifestacji pod hasłem „Polska potrzebuje wyższych płac” , która odbędzie się w dniu 22 września 2018 r. w Warszawie o godz. 12 na Pl. Trzech Krzyży.

Pamiętajcie  razem możemy więcej!

Za Zarząd

PRZEWODNICZĄCA ZWIĄZKU

Beata Wójcik

Podziękowania z ZG ZZP ZUS

Przypominamy CZARNY PIĄTEK

12 września 2018, Kategoria: Bez kategorii Autor:

14.09.2018 r.     

CZARNY PIĄTEK

W ZUS

#Dość niskich płac

cid:image002.png@01D3FD6F.DB8B8F30

Czarny piątek w ZUS – 14.09.2018 r.

10 września 2018, Kategoria: Bez kategorii Autor:

Koleżanki i koledzy,

Pracownicy ZUS !

 

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom związkowców i pracowników, którzy nie mogą wziąć udziału w manifestacji w dniu 22.09.2018 r. oraz  na znak rosnącego niezadowolenia z niskich wynagrodzeń – Związek Zawodowy Pracowników ZUS podjął decyzji o czarnym proteście.  

 

Dzień 14.09.2018 r. będzie czarnym piątkiem w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych.

 

Apelujemy, aby w tym dniu nie tylko związkowcy, ale również osoby solidaryzujące się z działaniami podejmowanymi przez naszą organizację – ubrały się na czarno.

 W ten sposób wszyscy damy wyraz swojego niezadowolenia przede wszystkim z niskich płac, pogarszających się warunków pracy i braku odpowiednich działań Pracodawcy w celu poprawy sytuacji bytowej wszystkich pracowników Zakładu.      

 Dlatego mówimy już dość niskich płac w ZUS i podejmujemy działania!

Pamiętajcie:

14.09.2018 r. – czarny piątek w ZUS