Kolejna tura rokowań w sporze zbiorowym

Kolejna tura rokowań w sporze zbiorowym

5 czerwca 2018, Kategoria: Bez kategorii Autor

W dniu 04.06.2018 r.  w Centrali ZUS w Warszawie odbyło się kolejne spotkanie w ramach rokowań przedstawicieli Pracodawcy z przedstawicielami Związku Zawodowego Pracowników ZUS.

Spotkanie otworzył przedstawiciel strony pracodawcy, który ponownie poinformował, że upoważnienie łączne do reprezentowania Prezesa Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w kontaktach z organizacjami związkowymi działającymi w Zakładzie w sporze zbiorowym z pracodawcą posiadają 4 osoby.

Przewodnicząca ZZP ZUS złożyła oświadczenie, informując, że ZZP ZUS jest gotowy do prowadzenia rokowań z Pracodawcą w dobrej wierze i w poszanowaniu stron oraz do zawarcia porozumienia, ale bez udziału zewnętrznego radcy prawnego. Ponadto w obliczu zaistniałej sytuacji – żądania kancelarii prawnej radcy dotyczącej zaniechania naruszenia dobrego imienia jak również usunięcia skutków naruszenia dóbr osobistych – jako Przewodnicząca Związku czuje się zastraszana.

Przewodnicząca ponownie poinformowała, że jeśli radca prawny czuje się urażony słowami ZZP ZUS to przepraszamy, ale nie zmienia to faktu, że dalsze prowadzenie rokowań w ramach zawisłego sporu zbiorowego będzie możliwe wyłącznie bez jego udziału. Przedstawiciele ZZP ZUS podkreślili, że nasza ocena wcześniejszej współpracy to wynik konkretnych okoliczności, a nie subiektywne odczucia.   

Przewodnicząca potwierdziła, że ZZP ZUS podtrzymuje stanowisko z dnia 15.05.2018 r. oraz 28.05.2018 r., w których Związek informował o braku możliwości współpracy z radcą prawnym i zaproponowała, aby strona Pracodawcy zrezygnowała z udziału zewnętrznego radcy prawnego. Poprosiła również, aby sam radca dla dobra prowadzenia rokowań, Zakładu i jego pracowników – zrezygnował z udziału w zespole negocjacyjnym. Przewodnicząca ponownie podkreśliła, że jesteśmy w stanie bez udziału radcy prawnego wypracować porozumienie.

Pracodawca po przerwie, w trakcie której miał wypracować stanowisko, ogłosił, że nie widzi możliwości zmiany składu zespołu negocjacyjnego.

Przedstawiciele ZZP ZUS z ubolewaniem przyjęli brak dobrej woli ze strony pracodawcy w prowadzeniu rokowań, które nie zostały podjęte i ponownie podziękowali za spotkanie.

Brak komentarzy to “Kolejna tura rokowań w sporze zbiorowym”

Skomentuj ten artyku