Mamy porozumienie!

Mamy porozumienie!

12 lipca 2022, Kategoria: Bez kategorii Autor

W tym roku osiągnęliśmy cel w podejmowanych działaniach, zmierzających do pozyskania dodatkowych środków na podwyżki wynagrodzeń pracowników Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Wsparcie naszych partnerów, ogrom naszej – ZZP ZUS pracy i determinacji, jak i przedstawicieli innych związków zawodowych doprowadziły do wyegzekwowania od Pracodawcy działań, które w rezultacie doprowadziły
do pozyskania dodatkowych środków na zwiększenie w 2022 r. funduszu wynagrodzeń w ZUS.

Dodatkowe środki, które w tym roku przeznaczone zostały na podwyżki wynagrodzeń pracowników możliwe były dzięki nowelizacji odpowiednich ustaw oraz zgody Ministerstwa Finansów na przeksięgowanie środków z pozycji innych kosztów.

Dzięki temu w dniu 11.07.2022 r., po wielu perturbacjach, udało się osiągnąć porozumienie płacowe
z Pracodawcą. Tegoroczna podwyżka wynagrodzeń dla pracowników stanowi w znaczącym stopniu wyraz docenienia pracowników za  zaangażowanie w realizację priorytetowych zadań państwa i ciężką pracę, aczkolwiek galopująca w Polsce inflacja szybko może zgasić obecne zadowolenie pracowników z poprawy warunków płacowych.

Natomiast ostatnie dni/tygodnie były szczególnie trudne. Po wielomiesięcznych staraniach ze strony Związku, setkach wysłanych apeli, próśb o wsparcie i spotkań z politykami, zaangażowaniu w Naszą sprawę europejskich i krajowych central związkowych oraz dziesiątkach godzin rozmów w różnych gremiach, zamiast oczekiwanego przez Wszystkich szczęśliwego zakończenia tego etapu rozmów, Wszyscy (Związek i jego przedstawiciele) staliśmy się obiektami manipulacji faktami, hejtu, pomówień, niczym nie popartych oskarżeń. Taka sytuacja nie miała dotychczas nigdy miejsca.

Mimo wszystkiego, co się przez ostatni czas zadziało, dzięki współpracy i zgodzie po stronie związkowej – bez wzajemnego zniesławiania, działań niezgodnych z prawem, niepotrzebnych, niekonstruktywnych, nieobrażających Wszystkich w dyskusji – wyszliśmy z zaistniałego impasu.

Pracujemy dalej i nie przestajemy walczyć o poprawę warunków pracy i płacy w ZUS!

Związek Zawodowy Pracowników ZUS dziękuje wszystkim partnerom i członkom Związku za okazane wsparcie, które w naszej ocenie również przyczyniło się do poprawy warunków płacowych pracowników ZUS.

Brak komentarzy to “Mamy porozumienie!”

Skomentuj ten artyku